Digitalizujeme následující kazety a kotouče

Převádíme videokazety VHS, S-VHS, VHS-C, S-VHS-C, MiniDV, Video8, Hi8, Digital8, BetaCam a BetaMAX; kotoučové filmy 8mm a 16mm; audiokazety MC, DAT a magnetofonové pásky.

Kazety převádíme ve formátu PAL i NTSC

Umíme digitalizovat i kazety chráněné proti kopírování (kódované kazety).

Převod VHS na DVD

Videokazety VHS a S-VHS

VHS kazety jsou vynálezem společnosti JVC. Byly představeny v září 1976. Kazeta má rozměry 188 x 104 x 25mm. Šířka obrazové stopy je 49 µm, zvukové 1 mm mono nebo 2 × 0,3 mm stereo.

Převod VHS-C na DVD

Videokazety VHS-C a S-VHS-C

VHS-C jsou kazety používané v domácích videokamerách s délkou záznamu 45 – 60 minut v režimu SP.

Převod MiniDV na DVD

Videokazety MiniDV

Výhodou miniDV (Mini Digital Video) kazet byla kvalita. Při kopírování digitálního záznamu by nemělo dojít ke kompresi záznamu.

Převod Hi8 - Digital8 na DVD

Videokazety Video8 a Hi8

Videokamery a kazety s 8mm páskou byly představeny společností Sony v roce 1985. První formát byl představen Video8, následoval formát Hi8. Použití bylo pro amatérské videokamery.

Převod Hi8 - Digital8 na DVD

Videokazety Digital8

Digital8 jsou totožné kazety s Video8 a Hi8. Liší se však nahrávaným formátem. Digitální záznam nabídl výrazně lepší obraz i zvuk. Tyto kazety používaly převážně amatérské videokamery.

Převod BetaCam na DVD

Videokazety BetaCAM

Tento formát byl navržen pro profesionální použití společností SONY v roce 1980. Existují dvě velikosti kazet (obě lze přehrát v jednom přehrávači).

Převod BetaMAX na DVD

Videokazety BetaMAX

Stejná kazeta jako BetaCam, ale jiný formát nahrávky. Systém BetaMAX představila spol. SONY v roce 1974. Sloužil k domácímu záznamu videa ale i pro profesionální použití v TV.

Digitalizace 8mm filmů

Kotoučové filmy 8mm

Standardní 8 mm film byl vyvinut společností Eastman Kodak během velké hospodářské krize a uveden na trh v roce 1932. Byl levnější a obsahoval dvakrát více snímků než 16 mm filmy.

Digitalizace 16mm filmu

Kotoučové filmy 16mm

16mm filmy vznikly v roce 1923. Jejich autorem je společnost Kodak. Tento film požívaly převážně televize pro výrobu televizních pořadů jako levnou varainatu 35mm filmů.

Převod audiokazety MC

Audiokazety MC

MC audiokazeta se převážně používala pro záznam zvuku. Málo kdo si ale už vzpomene, že se na tyto kazety zaznamenávaly i data.

Převod audiokazet DAT

Audiokazety DAT

Digital Audio Tape (DAT) je audiokazeta vyvinutá společností Sony a představená v roce 1987. Audiokazeta o velikosti 73 mm x 54 mm x 10.5 mm používá 4 mm magnetický pásek.

Digitalizace magnetofonových pásků

Magnetofonové pásky

Magnetofonové pásky byly představeny v roce 1935 firmou AEG v Německu. Pro záznam zvuku a přehrávání se používal cívkový magnetofon. Existovali tzv. dvoustopé a čtyřstopé pásky. Rychlosti záznamu a přehrávání: 19cm/s (7-1/2); 9,5cm/s (3-3/4); 4,8cm/s (1-7/8).

Praha – předání kazet

Nemocnice Motol, Petřiny, Nádraží Veleslavín, Bořislavka, Dejvická, Hradčanská, Malostranská, Staroměstská, Můstek, Muzeum, Náměstí Míru, Jiřího z Poděbrad, Flora, Želivského, Strašnická, Skalka, Depo Hostivař

Zličín, Stodůlky, Luka, Lužiny, Hůrka, Nové Butovice, Jinonice, Radlická, Smíchovské nádraží, Anděl, Karlovo náměstí, Národní třída, Můstek, Náměstí Republiky, Florenc, Křižíkova, Invalidovna, Palmovka, Českomoravská, Vysočanská, Kolbenova, Hloubětín, Rajská zahrada, Černý most

Háje, Opatov, Chodov, Roztyly, Kačerov, Budějovická, Pankrác, Pražského povstání, Vyšehrad, I.P. Pavlova, Muzeum, Hlavní nádraží, Florenc, Vltavská, Nádraží Holešovice, Kobylisy, Ládví, Střížkov, Prosek, Letňany

Nezávazná objednávka